A legmodernebb technológiának köszönhetően a régészek hihetetlen felfedezésre jutottak a világhírű Hafré-piramis kapcsán.
A világ régészeti közösségét megdöbbentő hírek érkeztek egy olasz kutatócsoporttól, akik azt állítják, hogy egy hatalmas, titkos földalatti várost találtak az egyik egyiptomi piramis alatt, írja a LADbible. De a kutatók vajon tényleg egy elveszett civilizáció nyomait fedezték fel, vagy csupán egy újabb szenzációhajhász hírről van szó?
Óriási titok van a piramis alatt?
A Hafré-piramis a gízai piramismező G2 jelű piramisa, amely látszólag a legmagasabb, de valóban kisebb, mint a Hufu-piramis. És most úgy tűnik, hogy talán egészen hihetetlen titkokat rejt. Három olasz tudós, Corrado Malanga, Filippo Biondi és Armando Mei, ugyanis radarjelek segítségével rendkívüli felfedezést tettek. A kutatócsoport szerint mintegy 600 méterrel a föld alatt hatalmas, vertikális hengereket vannak, amelyekben állítólag kamrák, csővezetékek és még vízrendszer is található. Ráadásul a hengerek 80×80 méteres, kocka alakú képződményekbe állnak össze, amelyek újabb titkokat rejthetnek.
Malanga, aki egyébként a University of Pisa kutatója, nemrégiben azt hangsúlyozta, hogy a felfedezésük egy valódi, föld alatti város létezését jelzi. “Amikor a jövőben kinagyítjuk majd a képeket, akkor kiderül, hogy amit alatta találunk, az nem más, mint egy igazi földalatti város” – fogadkozott a tudós. Állítása szerint a piramis alatt egy titkos helyiség is rejtőzik, amelyet a régészek eddig még nem találtak meg: ez lehet a „Feljegyzések Csarnoka”. A legenda szerint itt különböző írásos dokumentumok találhatók az ókori Egyiptomról, sőt még az elveszett Atlantiszról is.
A kutatás során a tudósok a radarjelek segítségével arra a következtetésre jutottak, hogy a Hafré-piramis rendkívül nehéz, és ennek megfelelően olyan szilárd alapra van szüksége, amely megakadályozza, hogy az építmény összedőljön. A kutatók szerint a kapott eredmények egyértelműen megerősítik az általuk észlelt struktúrák létezését, és kizárják a hangvisszaverődések okozta téves értelmezéseket.
Nem mindenki ilyen lelkes
Azonban – természetesen – nem mindenki osztozik a kutatók optimizmusában. Lawrence Conyers, a University of Denver radarokkal foglalkozó szakértője úgy véli, hogy a földalatti városról szóló elmélet hatalmas túlzás. A kutató szerint az ősi civilizációk, például a maja nép is előszeretettel építettek piramisokat számunkra nagy jelentőségű barlangok fölé. Így nem kizárt, hogy a radarjelek egyszerű, természetes képződmények létét igazolják, nem pedig mesterséges építményekét.
Zahi Hawass, egykori egyiptomi szakminiszter pedig teljes mértékben elutasította a kutatók állításait. A szakértő kijelentette, hogy a kutatás során alkalmazott módszerek nem tudományosan validáltak, és évtizedeken át tartó kutatások során egyetlen olyan nyom sem került elő, ami bárminemű nagyobb üregeket jelezne. Hawass elmondta: “Az építmények belsejébe irányított radarvizsgálatok teljesen tévesek, és a használt technikák nem felelnek meg a tudományos elvárásoknak.”
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén